Tanıtım

Filmimizi

İndirmek  İçin Tıklayın

 • Organik Keçiboynuzu Şurubu

  Soğuk Pres Yöntemi Nedir?

  Özenle seçilen organik keçiboynuzu meyve parçalarının soğuk suda özütlenmesi, hassas filtrasyonu ve vakum altında düşük sıcaklıkta buharlaştırılması yöntemidir.

   

  Bu yöntemle  üretilen keçiboynuzu şurubunun rengi ve kıvamı doğal bal görünümündedir.

   

  Keçiboynuzu Şurubunun İçeriği

  Kebal Keçiboynuzu Şurubu içerdiği zengin mineraller, elzem aminoasitler yanında çok önemli bir bileşen olan D-Pinitol içermektedir. D-Pinitol insan beslenmesi ve sağlığı üzerinde önemli etkileri olan oldukça değerli bir bileşendir. D-Pinitol keçiboynuzunu değerli kılan “İksir” etken maddedir. Akdeniz Üniversitesinde yapılan araştırmalarda Türkiye kökenli keçiboynuzu meyvelerinin %5-8 oranında D-Pinitol içerdiği tespit edilmiştir. ("Türkiye’de Yetişen Keçiboynuzu (Ceratonia siliqua L.) Tiplerinin Biyoaktif Bir Molekül Olan D-pinitol İçeriği Üzerine... , COST FA0602)

   

   

   

  Tavsiye Edilen Kullanım Şekli

  Günde en az iki yemek kaşığı KEBAL Keçiboynuzu şurubu kullanmanız tavsiye edilir.

   

  İçecekler, yoğurt, kek, hamur işleri, dondurma, şerbet vb. tüm gıdalarda Kebal Organik Keçiboynuzu Şurubu’nu şeker yerine tatlandırıcı olarak kullanabilirsiniz.

 • Organik Keçiboynuzu (Harnup) Pekmezi

  Kaliteli Pekmezin Sırrı

  İçecekler, yoğurt, kek, hamur işleri, dondurma, şerbet vb. tüm  İyi kalite pekmez üretimi, iyi bir süzme ve düşük sıcaklıkta vakum altında pişirme işlemleri ile mümkün olmaktadır.  İyi bir süzme işlemi yapılmadığında elde edilen pekmez ‘buruk’ şeklinde nitelendirilen bir tada sahip olmaktadır. Pişirme işlemi yüksek sıcaklıklarda gerçekleştirildiğinde  ‘yanıksı’ bir tat oluşmakta ve pekmezin HMF (kanserojen bir madde) içeriği yükselmektedir. Uluslararası standartlarda şekerli ürünler için maksimum HMF değeri 75 ppm olarak belirtilmektedir. Bu değerin üzerinde HMF içeriği olan her türlü şekerli ürünün satışı yasaktır. Bizim ürünlerimizde HMF değeri yok denecek kadar azdır.

   

  Anlatıldığı gibi kaliteli bir pekmez üretimi ancak modern tesislerde sağlanabilmektedir.

  Kebal Organik Keçiboynuzu Şurubu’nu şeker yerine tatlandırıcı olarak kullanabilirsiniz.

   

  Kebal Keçiboynuzu Pekmezinin İçeriği

  Keçiboynuzu Pekmezimiz doğaldır ve uluslararası organik sertifikaya sahiptir. Keçiboynuzu pekmezi içerdiği zengin mineraller, elzem aminoasitler yanında çok önemli bir bileşen olan D-Pinitol içermektedir. D-Pinitol insan beslenmesi ve sağlığı üzerinde önemli etkileri olan oldukça değerli bir bileşendir. D-Pinitol keçiboynuzunu değerli kılan “İksir” etken maddedir. Akdeniz Üniversitesinde yapılan araştırmalarda Türkiye kökenli keçiboynuzu meyvelerinin %5-8 değerinde D-Pinitol içerdiği tespit edilmiştir. ("Türkiye’de Yetişen Keçiboynuzu (Ceratonia siliqua L.) Tiplerinin Biyoaktif Bir Molekül Olan D-pinitol İçeriği Üzerine... , COST FA0602)

       Tavsiye Edilen Kullanım ŞekliGünde en az iki yemek kaşığı Organik KEBAL Keçiboynuzu şurubu kullanmanız tavsiye edilir.

 • Markamız "Kebal"

  Eski çağlardan beri tüketilen keçiboynuzu meyvesine verilen değer, son yıllarda yapılan araştırmalar sonucu artmış ve kullanımı yaygınlaşmıştır.

   

  Keçiboynuzu meyvesinin İngilizce ve Almanca isimleri sırasıyla St. John’s Bread ve Johannisbrot yani Yahya (Peygamber) Ekmeği’dir. Eski kutsal belgelerde keçiboynuzundan; Yahya Peygamber’in çöllerde uzun süre hayatta kalmasını sağlayan “yaban balı” olarak bahsedilmektedir.

   

  Biz de ürünümüzü bu rivayetten esinlenerek KEBAL olarak adlandırdık.